Pages Navigation Menu

Serwis feng shui przedstawia artykuły, porady tworzone dla osób, które chcą zapoznać się z chińską geomancją. Podstawami feng shui w biznesie lub tworzeniu zdrowej przestrzeni domu, mieszkania. Niektóre porady, przemyślenia różnią się od ścisłych zasad przedstawianych w książkach niemniej jednak należy zdać sobie sprawę z faktu, iż mieszkamy w Polsce. Kraju, który znajduje się na tej samej kuli ziemskiemu, co Chiny niemniej jednak na innej szerokości i długości geograficznej. Należy wziąć to pod rozwagę, ponieważ każde miejsce posiada swoje własne, odmienne od innych oddziaływanie, które buduje klimat, charakter mieszkańców. Autorem serwisu jest Mirosław Mazur

Feng Shui w sypialni

Feng Shui w sypialni

Według zasad Feng Shui najważniejszym pokojem do odpoczynku jest sypialnia, ponieważ to, jak i gdzie sypiasz, wywiera bardzo duży wpływ na twoje życie. Jeśli w sypialni ogarnia cię spokój i można w niej wypocząć, efekty tego odczujesz we wszystkich sferach swojego życia. Aranżacja sypialni z wykorzystaniem zasad feng shui została przeprowadzona przy współpracy dekoratora wnętrz. Uwzględniono przy jej aranżacji kierunki korzystne oraz pecha a także cechy charakteru i upodobania poszczególnych osób (Astrologia Chińska)

Seks, bogactwo, zdrowie, szczęśliwe małżeństwo, wszystko to uwydatni się w dobrym Feng Shui sypialni. Żadne inne pomieszczenie nie może nam tego zapewnić. Sypialnia powinna być odzwierciedleniem waszej osobowości a poza ty jest najbardziej prywatnym pokojem w całym domu, w którym powinniśmy się czuć najbezpieczniej i najwygodniej. Zdaniem ezoteryków dusza opuszcza pogrążone we śnie ciało i błądzi wówczas, nabierając nowych sił w sferze astralnej; większość mieszkańców Zachodu określa to jako „marzenia senne”. Dlatego bardzo ważną rzeczą jest to, co zobaczymy zaraz po przebudzeniu. Gdy mamy przed oczami piękny widok, to w tedy jest to dla nas korzystne, i przyjemne. Nie wszyscy możemy z okna sypialni podziwiać uroki natury, ale każdy z nas powinien zadbać o to, by rankiem wzrok jego padał na coś miłego. Szczególnie jest to ważne dla ludzi przebywających w miastach, którzy są przytłoczeni betonem i szkłem!!. Takim pozytywnym elementem mogą być dzieła sztuki, ładne zasłony lub choćby przyjemny widoczek. Gdy chcecie, aby wasz związek był bardziej trwały może to być fotografia przedstawiające ciebie z twoim ukochanym. Ale tutaj jedna uwaga!. Mężczyzn po pewnym czasie denerwują zdjęcia ślubne, więc lepiej ich nie wieszać na wprost łóżka. Najkorzystniejsze są zdjęcia z wczasów, kiedy to jesteście uśmiechnięci i zadowoleni. Kiedy już chcecie pogrążyć się we śnie spójrzcie jeszcze na karteczkę leząca na stoliku. Na niej to możecie napisać w punktach swoje cele i marzenia. Przeczytajcie ją przed snem. Według zasad Feng Shui świadoma intencja jest bardzo istotna dla osiągnięcia celu, a medytacja o tym, co chcemy osiągnąć to doskonały sposób zogniskowania tych intencji. Wypisz niektóre cele na kartce i umieść na nocnym stoliku, by rzucić na nie okiem tuż przed zgaszeniem światła. O feng shui sypialni można również przeczytać na stronie anglojęzycznej omawiającej to zagadnienie. Serwis www.viewzone.com nie tylko zajmuje się tematyką Feng Shui ale też wszelkimi nowinkami z dziedziny ezoterycznej i naukowej.

Gdzie powinna być sypialnia?

1. Sypialnia wychodząca na zachód jest pozytywnym miejscem do spania dla osób dorosłych lub starszych. Zachodnia część budynku jest najcieplejsza. Ogrzewa kości i naprężone mięśnie.
2. W jej wnętrzu panuje energia typu Yin.

3. Sypialnia wychodząca na wschodnią stronę jest bardziej przeznaczona dla osób młodszych ze względu na energetyczne działanie porannej energii Yang.

4. Sypialnia nie może znajdować się nad garażem. Osoby śpiące w takiej sypialni mogą mieć problemy z oddychaniem. W garażu zbiera się negatywna energia „Sha”, która wywiera negatywny wpływ na organizm człowieka śpiącego w sypialni powyżej.

5. Pamiętajmy, aby w sypialni nie umieszczać zdjęć osób zmarłych czy naszych przodków. Sypialnia ma być naszą ostoją dającą wypoczynek!!.

6. Gdy w sypialni znajduje się łóżko małżeńskie powinno się składać z jednego materaca. W przypadku, gdy małżeństwo leży na osobnych materacach, czyli ( osobnych przestrzeniach) może dojść do tego, że rozstaniecie się i każdy pójdzie swoją drogą. Może też być tak, że przebywając pod jednym dachem prowadzić będziecie odrębne życie.

7. Drzwi do sypialni nie powinny znajdować się na wprost wejścia do łazienki lub WC. W wc lub łazience znajduje się element wody. Niestety dzięki swojej bliskości wpływa do niej (częściowo) gasząc wasze uczucie, którym wypełniona jest sypialnia. Odbija się to negatywnie na małżeństwie, oraz doprowadza do kłótni i podenerwowania. Osoby w takiej sypialni wstają lewą nogą czepiając się wszystkiego.

8. Lustra w sypialni stały się modą. Nikt nie zastanawia się ile mogą szkody wnieść do każdego związku. Zachowują się jak reflektor świecąc dzień i noc wprowadzając dyskomfort dla osób śpiących. Lustra w sypialni są przyczyną nerwowej i ciężkiej atmosfery a także powodują niespokojne sny. Gdy ktoś narzeka na oziębłość partnera (partnerki) niech usunie wszystkie lustra z przestrzeni sypialni.

9. Sypialnia powinna być miejscem ostoi i wypoczynku. Dlatego powinna znajdować się w tylnej części mieszkania lub domu i jak najdalej wejścia. Uważa się, że gdy sypialnia jest blisko wejścia to wszyscy znajomi z naszego otoczenia mają wpływ na nasze życie.

10. Pamiętajmy, aby nie gromadzić niepotrzebnych rzeczy pod łóżkiem. Może to być powodem chorób, oraz bezsennością. Nieporządek pod łóżkiem powoduje bałagan w naszym życiu. Zauważyłem, że sprzątnięcie i przywrócenie harmonii pod łóżkiem małżeńskim powoduje większe zainteresowanie seksem.

11. Promieniowanie elektromagnetyczne może zniwelować pozytywne ustawienie łóżka czy całej sypialni w domu. Zakłóca, bowiem zdolności zapamiętywania i rozumienia marzeń sennych. Grzejniki, nawilżacze powietrza i inne urządzenia często spotykane w sypialniach małżeńskich zakłócają spokój tego pomieszczenia. Pozytywne umieszczenie łóżka może być zagrożone poprzez urządzenia elektryczne znajdującego się za ścianą. Najgorsze są stare telewizory sąsiadów!!. Mało ludzi zdaje sobie sprawę z tego, że pole elektromagnetyczne przenika przez ścianę. Wystarczy, że sąsiad posiada za ścianą stary telewizor (nowe też posiadają negatywne promieniowanie, lecz trochę mniejsze) a wasze łóżko może być w polu jego rażenia. Najmocniejsze promieniowanie znajduje się w tylnej części kineskopu.

Mirosław Mazur